Pro dospělé

Cadet Grand Prix

celostátní  závody pro školní mládež zaměřené na praktické technické vzdělávání a získávání praxí

Dejte svým dětem šanci zvítězit…!                                                                                                    

Úroveň  současného stavu praktických, zejména technických, znalostí,  dovedností a návyků mládeže je všeobecně známa, stejně  jako příčiny  které  k ní vedly. Tento projekt  přispívá , mimo jiné, k zlepšení a nápravě této situace. Prostřednictvím závodu získají děti základní technické, provozní a prezentační dovednosti a zážitky, které budou využívat po celý život .

Proto věříme, že se stanete podporovateli této myšlenky a záměru ať již z důvodů soukromých, rodičovských, profesních nebo firemních. Smyslem závodů Cadet Grand Prix je dát děckám, žákům a studentům, příležitost se něco konkrétního naučit, něco konkrétního dělat a s konkrétním cílem. Zvítězit !

Každý z nás starších už ví, že vítězit v životě není až tak běžné a je potřeba pro to něco udělat. Právě z tohoto důvodu jim můžeme být nápomocni :-).  

O co v závodech jde:

Účastníci závodu (žáci, studenti, děti) si založí závodní tým, který se přihlásí  do závodu. Podmínkou účasti v závodu je to, že si závodní tým postaví malé jednoduché autíčko „cadetcar“podle plánků, které jim organizátor závodu zdarma zašle. Je to jednoduché, vyzkoušené a přiměřeně náročné. Průběh stavby musí závodní tým dokumentovat, aby bylo prokazatelné, že si závodní autíčko postavili sami. Fotografie a videa závodní tým pověsí na internet.  Se závodními autíčky se závodí  v jízdě zručnosti, slalomu, sjezdu, případně dalších disciplinách.

Při této týmové spolupráci se všichni seznání s běžnými základními technickými dovednostmi a pracemi jako jsou: čtení technické dokumentace, měření, rýsování, označování, řezání, vrtání, trochu pilování, montování, natírání. Naučí se s autíčkem jezdit, udržovat jej. Tohle všechno budou fotit, natáčet na video a prezentovat se tím.

Jednotný typ podvozku je zvolen proto, aby všichni závodníci měli stejné technické podmínky a nikdo nebyl v závodě technicky zvýhodněn, což by nebylo spravedlivé a pro děti demotivující.

Po této první etapě činností může závodní tým pokračovat dále s dalšími aktivitami, např. motorizací závodního autíčka namontováním elektromotoru. Do již zhotoveného autíčka zamontují elektrický pohon, čímž se autíčko stane samohybné. Takto se závodní tým dostane do další úrovně motorových „cadetcarů“.

Závodní tým může dále pokračovat ve své činnosti a přestavět „cadetcar“ například  na ruční řízení nebo může realizovat další technické úpravy a vylepšení.

Finanční náročnost

Veškeré materiály a díly použité při stavbě závodního autíčka jsou ty nejběžněji dostupné a nejrozšířenější na trhu. Proto i nejlevnější, se zajištěným servisem a zaručenými parametry. To je důležité morálně, provozně i finančně. Podvozek je z běžně používaných ocelových jeků sešroubovaných normálními šrouby s metrickým závitem. Kolečka jsou běžně používaná v dopravní technice, rudlech, elektromotorky jsou klasické pro pohon průmyslových vozíků, baterie běžné startovací pro automobily, nabíječky jsou pro startovací baterie atd. V mnoha  firmách a místech tyto věci běžně používají a některé z nich mají již k dispozici. Z těchto důvodů je finanční náročnost minimální, kompletní materiál na stavbu jednoho bezmotorového autíčka  stojí cca 5800,- Kč.

Spolupráce s ostatními subjekty:

I když letošní rok byl vyhlášen „Rokem průmyslu a technického vzdělávání spoléhat na přílišnou podporu z veřejných nebo státních prostředků je bohužel dosti problematické. Spoléháme zejména na:

1)      Vlastní síly a rozum

2)      Zapojení a podporu subdodavatelských firem zejména při rozjezdu projektu

3)      Na podporu a postupném zapojení se dalších průmyslových podniků a společností, které si           

         uvědomují potřebu technicky vzdělaných lidí a ztotožní se s projektem

4)      Na rodiče dětí

5)      Na osvícené školy, jejich ředitele a učitele

Zakládejme po České republice technické stanice mládeže.

Ve školách, spolcích, firmách všude tam, kde jsou znalí a ochotní lidé. Technické stanice mohou být samozřejmě i doma. Technické stanice mládeže nejlépe pomohou výše stanoveným cílům. Protože kde se v současné době mohou Vaše děti prakticky technicky realizovat ?

S přáním podpory projektu „Cadet Grand Prix“ srdečně zdraví

START 7 o.s.,

organizátor závodu